به روز رسانی ۱۲ شهریور الگوریتم گوگل و تاثیر آن بر سئو و بهینه سازی سایت جستجوهای محلی

تاریخ نگارش : چهارشنبه ۱۳۹۵/۶/۳۱

تغییرات شدید سئو و بهینه سازی سایت ها و جابجایی کلملت کلیدی سئوکاران را عصبی کرده

تغییرات اساسی در سئو و بهینه سازی سایت و سئو وب سایت این روزها بحث داغ تارنما ها و وب سایت ها شده

از 12 شهریور تغییراتی در جایگاه های کلمات کلیدی صورت گرفت که تمام مدیران تارنماها و وبلاگ نویسان را شوکه کرد . تغییراتی که در بعضی موارد به اصطلاح یک بلاگ سئو مرگ بار توصیف شد . چرا که بسیاری از کلمات از رتبه 1 به صفحات سه و چهار رفتند و یک سری کلمات از صفحات پایین به صفحه اول آمدند و جال اینجا بود که صبح روز بعد باز این تغییرات صورت می گرفت و هر روز یک 12 شهریور دیگر بود تا امروز که اول مهر ماه هست .

با اینکه هنوز نام این الگوریتم  از سمت گوگل اعلام نشده و ترفندهای رشد آن در سایت به صورت رسمی اعلام نگردیده اما متخصصان سئو و بهینه سازی سایت در سراسر جهان به این نتیجه رسیده اند که این حجم از تغییرات آن هم یک شبه و با این نوسان بالا چیزی جز یک الگوریتم سئو جدید نمی تواند باشد .وب ساین mozcost   شاهد  این موضوع است و این روزا بالاترین دما را نشان می دهد و یا سایت  accuranker  گواه این تغییرات است . و اینها نشان تغییرات مهمی در گوگل است . بحث های زیادی در تالار گفتگوی معروف localsearchforum به پا کرده و عده ای آن را پاکسازی گوگل از اسپم ها را باعث این تغییرات می دانند.

اما مشکل اصلی چیست و کجاست ؟

مشکل اصلی به 2 صورت خودش را نمایان کرده اول اینکه سئو کاران و متخصصان سئو وب سایت ها و بهینه سازان سایت ها به دنبال مسکنی برای تحمل این وضعیت هستند تا همه چیز به یک حالت ثابت برسد و تحقیق در مورد کشف علت این تغییرات بزگ . چرا کشف ؟ بدلیل آنکه بارها و بارها در سالهای گذشته با این موارد برخورد داشتند که الگوریتمهایی بدون نام و در جهت ارتقا الگوریتمهای قبلی بدون اطلاع آمده اند و گوگول از آنها با سکوت رد شده مانند تغییراتی در الگوریتم پاندا در سالهای گذشته ، همچنین جان مولر در یک ویدیو کنفرانس در وب سایت یو تیوپ اعلام کرد این تغییرات و آپ دین مربوط به پاندا و پنگوئن نبوده اما ما در سال هزاران آپدیت بی نام را انجام می دهیم .

و مشکل اصلی و بزرگتر کارفرمایان بوده که با پرداخت مبالغی و صرف هزینه هایی از سئو کاران خود در این شرایط بحرانی انتظارات نا معقول دارند و تنها چیزی که براشون مهمه حفظ رتبه قبلی و ارتقای رتبه است ، چیزی که برای متخصصان سئو و بهینه سازان سایت مهم تراست چرا که این حرفه آنهاست و تخصصشان و این تغییرات در حال حاضر خارج از توانیی آنهست چرا که هنوز نمی دانند با چه چیزی طرف هستند و تنها چیزی که می دانند آن هست که تمام ترفند و قوانین و تکتیک هایی را که می شناسند را بکار بگیرند تا در صورت ثبات وضعیت بهترین رتبه ها را برای کارفرمایان خود به ارمغان بیاورند . البته در این بین بعضی از متخصصان سئو و بهینه اسزی سایت دست از کار کشیده و تنها در حال رسد کردن هستند و بعضی هم تمام تلاش خود را از دانش خود گرفته و بیکار ننشستند . برخی از سایت ها هم هستند که در رتبه های بالا مونده اند و تغییری نکرده اند که پاسخ تمامی متخصصان سئو سایت یک چیز است : 1- هنوز گوگل سایت آنها را با الگوریتم گوگل رتبه بندی نکرده ( چرا که زمان بر هست تا تمام سایت ها با الگوریتم جدید بررسی شوند )  2- اوریج یا میانگین رتبه آنها به قدری خوب بوده که گوگل تغییری در رتبه آنها نداده مثل سایت هاییکه ماه ها رتبه یک گوگل را داشته اند .

یکی از 3 شعار معروف گوگل که صبر و صبوری بود این روزها بسیار پر رنگ تر از روزهای دیگر است .

 

نویسنده : مهندس اشکان انوری

جان مولر در یک ویدیو کنفرانس درو وبسایت یوتیوب اعلام کرد که : «این آپدیتها مربوط به پنگوئن نبوده است. ما در هر سال هزاران آپدیت را انجام می دهیم که بسیاری از آنها هیچ اسمی ندارند.» - See more at: http://seovaster.ir/2-sep-google-algorithm-update/#sthash.BfEOTpaO.dpuf
جان مولر در یک ویدیو کنفرانس درو وبسایت یوتیوب اعلام کرد که : «این آپدیتها مربوط به پنگوئن نبوده است. ما در هر سال هزاران آپدیت را انجام می دهیم که بسیاری از آنها هیچ اسمی ندارند.» - See more at: http://seovaster.ir/2-sep-google-algorithm-update/#sthash.BfEOTpaO.dpuf

 

بازدید : ۱۰۷۳۳ نفر