بررسی عوامل موثر تبلیغات اینترنتی در فرایند توسعه بازار-بخش دوم

تاریخ نگارش : سه شنبه ۱۳۹۴/۳/۱۲

هدف از این مقاله بررسی عوامل موثر تبلیغات اینترنتی در فرایند خرید و استفاده مشتریان در محصولات و خدمات شرکت ها است

بررسی عوامل موثر تبلیغات اینترنتی در فرایند توسعه بازار موضوعی است که بدلیل آن که دسترسی آن آسان واستفاده کنندگان این فضای مجازی رو به افزایش است اهمیت آن دو چندان شده و دلیل انتخاب این موضوع را فراهم کرده است .

 

 

  • دلیل اول

وجود تبلیغ در اینترنت ، اعتبار شما را افزایش می دهد. تبلیغ در اینترنت  مثل وب سایت تائیر قوی بر اعتماد مشتری های بالقوه دارد. یک طراحی حرفه ای، متن مناسب با توشتار خوب، اطلاعات مقید از محصولات و اطلاعات تماس مناسب باعث افزایش اعتماد مشتریان به شرکت شما می شود. به مردم می فهماند که شما دارای دانش و به روز هستید. اگر شما در طراحی یک سایت با کیفیت و دارای اطلاعات مفید هزینه کنید، مردم حتما تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

 

  • دلیل دوم

تبلیغ در اینترنت باعث می شود شرکت شما در هر زمان و از هر مکان قابل دسترس باشد. تا آوریل سال ۲۰۰۲ میلادی، فقط در آمریکا، ۱۶۶ میلیون نفر از مردم روی خط بوده اند. برخی از آنها در جستجوی محصولات و خدمات شما هستند. با داشتن تبلیغات در اینترنت مثل  وب سایت ، شما شرکت خود را برای دنیایی از فرصتها برای دسترسی مردمی که غیر از سایت شما راهی دیگر برای رسیدن به شما ندارند آماده می کنید. با کلیک ساده موس، هر کسی می تواند در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به شرکت شما دسترسی داشته باشد.

 

  • دلیل سوم

فروش محصولات و معرفی خدمات  از طریق اینترنت یک راه بسیار عالی است. شما یک ویترین دائمی و سهل الوصول که هزینه آن خیلی کمتر از یک فروشگاه و شرکت آجری است دارید ضمن اینکه مردم بیشتری امکان دسترسی به آن را دارند. وجود اطلاعات موثر شما، امکان وادار شدن مردم به کلیک روی تبلیغ شما و آشنا شدنشان با محصولات و خدمات شماست.
 

  • دلیل چهارم

وب سایت باعث افزایش ارزش تبلیغات شما می شود. اضافه کردن آدرس وب سایت در تبلیغات، کارت تجاری و امضاء شرکت، یک راه خوب برای جلب مشتری به شرکت شما است. داشتن آدرس سایت به مردم کمک می کند که هر زمان که در مورد شما می شنوند و یا تبلیغات شما را می بینند، به پیام شما عکس العمل نشان دهند. مراجعه به وب سایت شما راحت تر از نوشتن نامه یا رفتن به مغازه یا حتی تلفن زدن به شما است. مردم اطلاعات شما را به راحتی دریافت می کنند و نیازی نیست برای آقای فروشنده برای کمک صبر کنند. همچنین بازدید از وب سایت خیلی راحت است چون هیچ معذوریتی وجود ندارد و بازدید کنندگان تحت فشار نیستند.

 

  • دلیل پنجم

تبلیغات اینترنتی به شما کمک می کند با مشتریان بالقوه در ارتباط باشید. مردم زیادی وجود دارند که به آنچه شما ارائه می کنید علاقمند هستند ولی ممکن است هم اکنون برای خرید آمادگی نداشته باشند. شما باید با آنها در ارتباط باشید تا زمانی که آنها برای خرید آمادگی یافنتد، با خبر شوید. تبلیغات اینترنتی یک روش عالی برای تسهیل این فرایند است. شما می توانید از طریق تبلیغات اینترنتی  وب سایت خود آدرس تماس مشتریان بالقوه را جمع آوری کنید. سپس می توانید به تناوب، نامه یا خبرنامه برایشان ارسال کنید. در ارتباط ماندن با مردم به تازه ماندن شرکت شما در اذهان کمک می کند. خوب، شما هر پنج راهی را که تبلیغات اینترنتی شما به تجارت شما کمک می کند را می دانید. آیا می خواهید این فرصت را برای رقیبان خود رها کنید ؟ حتما جواب شما منفی است. هر روز که صبر کنید، به رقبا این اجازه را که در حیطه فعالیت شما روی خط باشند داده اید. همین امروز این اجازه را از آنها صلب کنید.
 

نویسنده : مهندس اشکان انوری

 

طراحی وب سایت

آرشیو مقالات مهندس اشکان انوری

بازدید : ۹۴۳۸ نفر